قالب وردپرس درنا توس
خانه / ابزارهای کم‌درآمدان گمنام

ابزارهای کم‌درآمدان گمنام

۱-      ثبت زمان: ما باید به اینکه چگونه وقتمان را می‌گذرانیم آگاه باشیم. برای افزایش آگاهی از زمان و حفظ تمرکز بر روی اهدافمان و اقدامات لازم برای تحقق آن‌ها، زمان را ثبت می‌کنیم.

۲-      جلسات: ما به‌طور مرتب در جلسات کم‌درآمدان گمنام شرکت می‌کنیم تا تجربه، نیرو و امید خود را به مشارکت بگذاریم و از خودمان و دیگران در بهبودی از کم درآمدی کمک کنیم

۳-      راهنما ره‌جویی: ما فعالانه به دنبال یک راهنما که دوازده قدم را در کم‌درآمدان گمنام کارکرده و تمایل به هدایت ما در بهبودی‌مان داشته باشد، هستیم

۴-      آگاهی از دارایی‌ها: ما به‌طورمعمول از چیزهایی که دیگر برایمان کارایی ندارند، دست می‌کشیم. تا این باور را پرورش دهیم که زندگی سرشار از فراوانی است و ما می‌توانیم آنچه را بدان نیازمندیم، برای خود تأمین کنیم.

۵-        خدمت: خدمت کردن برای بهبودی ما ضروری است. از طریق خدمت کردن به دیگران و به انجمن است که می‌توانیم آنچه را سخاوتمندانه به ما داده‌شده، حفظ کنیم.

۶-       اهداف: ما برای هرکدام از جنبه‌های زندگی‌مان اهدافی تعیین می‌کنیم، آن‌ها را می‌نویسیم، پیشرفتمان را اندازه می‌گیریم و بابت دستاوردهایمان به خود جایزه می‌دهیم.

۷-      جلسات عملکرد: ما جلساتی با دیگر اعضای کم‌درآمدان گمنام برگزار می‌کنیم تا با آن‌ها درباره مسائل مربوط به درآمدمان گفتگو کرده و اقداماتی را برنامه‌ریزی کنیم که منجر به کامیابی بیشتر در زندگی‌مان شود.

۸-      یار عملکردی: ما به‌صورت منظم با یار عملکردی‌مان تماس می‌گیریم و در مورد مسائل کسب درآمد و عملکرد خود صحبت می‌کنیم تا نسبت به یکدیگر مسئولیت‌پذیری، تداوم و حمایت را تضمین کنیم.

۹-      قدرت پرداخت: ما فقط برای امروز قرض نمی‌گیریم. بدهکاری به کم‌درآمدی منجر می‌شود.

۱۰-     ارتباط: ما برای کسب حمایت، کاهش انزوا و تعهد بیشتر برای انجام عملکردهایمان با دیگر اعضای کم‌درآمدان گمنام ارتباط برقرار می‌کنیم.

۱۱-     نشریات: ما برای ارتقای درکمان از این بیماری اجباری و فرایند بهبودی، نشریات دوازده‌قدمی را مطالعه می‌کنیم.

۱۲-     پس‌انداز: پس‌انداز کردن نشانه ایمان ما به آینده و پذیرش این واقعیت است که پول ابزاری حیاتی برای چشم‌انداز کامیابی ما است. ما یک برنامه پس‌انداز در هر مقیاسی که برایمان ممکن باشد، ایجاد و آن را پیگیری می‌کنیم.