قالب وردپرس درنا توس
خانه / نشانه‌های کم‌درآمدان گمنام

نشانه‌های کم‌درآمدان گمنام

کم‌درآمدان گمنام دوازده نشانه را معرفی می‌کند تا به ما در تشخیص اینکه آیا از کم درآمدی اجباری در رنج هستیم آگاه کند. همان‌طور که برنامه را کار می‌کنیم ما به شکل عمیق‌تری از نشانه‌ها آگاهی می‌یابیم و در همین حال نشانه‌های بهبودی از آن‌ها را نیز تجربه می‌کنیم

 ۱- بی‌توجهی به زمان: ما کارهایی که باید انجام شود را به تأخیر می‌اندازیم و از وقتمان برای رسیدن به تصویرمان از زندگی و تحقق اهدافمان استفاده نمی‌کنیم.

 ۲- تغییر ایده‌ها: ماتحت اجبار ایده‌هایی را که می‌تواند زندگی یا شغلمان را بزرگ‌تر و فوایدمان را بیشتر کند رد می‌کنیم.

 ۳- نیاز اجباری به تائید شدن: هرچند ما مهارت‌هایمان را در شغل یا کسب‌وکارمان نشان داده‌ایم، اما به‌وسیله یک نیاز برای دوباره تائید کردن از ارزش واعتبارمان رانده می‌شویم.

 ۴- چسبیدن به دارایی‌های بدردنخور: ما به چیزهایی که بیش از این در خدمت نیازهایمان نیستند مثل لباس‌های نخ‌نما یا وسایل شکسته می‌چسبیم.

 ۵- تلاش زیاد/فرسودگی و خستگی: ما عادتاً زیاد کار می‌کنیم فرسوده می‌شویم و سپس کم‌کاری می‌کنیم یا به‌کلی کار را تعطیل می‌کنیم.

۶- بخشیدن وقتمان: ماتحت اجبار و به دلایل گوناگون داوطلب می‌شویم یا خدمتمان را حتی هنگامی‌که فوائد شخصی وجود ندارد بدون مطالبه هزینه انجام می‌دهیم.

 ۷- قیمت‌گذاری کم و کم‌ارزش شمردن: ما توانائی‌ها و خدمات خود را کم‌ارزش تلقی می‌کنیم، ترس از درخواست پاداش داریم یا هر چیز دیگری که بازار می‌تواند به ما عرضه کند.

۸- انزوا: ما تنها کار کردن را ترجیح می‌دهیم حتی هنگامی‌که داشتن همکار، شریک یا کارمند برایمان بهتر است.

 ۹- بیماری جسمی: بعضی‌اوقات، بدون ترس از بزرگ‌تر شدن یا بی‌پناه ماندن ما بیماری‌ها و ناراحتی‌های جسمی را تحمل می‌کنیم.

 ۱۰- شرم و گناه نابجا: ما هنگام درخواست برای چیزی که بدان نیاز داریم یا آن را قرض داده‌ایم احساس خوبی نداریم.

۱۱- پیگیری نکردن: ما فرصت‌ها، راهنمایی‌ها و یا مشاغلی که می‌تواند برای ما فوایدی داشته باشد را دنبال نمی‌کنیم. ما بسیاری از پروژه‌ها و وظایف را شروع می‌کنیم اما غال با آن‌ها را به اتمام نمی‌رسانیم.

۱۲- بی‌حوصلگی مدام: ما مجادله‌های غیرضروری با همکاران، سوپروایزرها و مشتریان ایجاد می‌کنیم این‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کند که منجر به آشفتگی مالی می‌شود.