قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / عبارت های مثبت

عبارت های مثبت

عبارت های مثبت نیز از ابزارهای مفید است که باعث می شود باورهای منفی نسبت به زندگی و نسبت به خود را آگاهانه تغییر دهیم و به جای آنها باورهای مفید و مثبتی را جایگزین کنیم که باعث رشد و کامیابی و تعالی ما می شوند. ما در گذشته به دلیل محیط و شرایط ناخوشایندی که در آن بزرگ شدیم باورهای منفی زیادی در مورد خودمان و قابلیت هایمان کسب کردیم. با گفتن عبارت های مثبت با صدای بلند و به همراه احساسات و هیجان، می توانیم به مرور باورهای جدیدی در ذهن خود جایگزین کنیم. نکته مهم در مورد عبارت های مثبت و لیست سپاسگزاری این است که جهت جلوگیری از رشد نفس و خودمحوری بعد از هر کدام از آنها می گوییم: “و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من”. این باعث می شود با فروتنی بپذیریم که تمام قابلیت های ما و استعدادهای ما هدیه خداوند هستند و از رشد خودمحوری و غرور کاذب ما جلوگیری می کند.
مثلاً:
من مترجم خیلی خوب و درجه یکی هستم، و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من انسان امیدوار و موفقی هستم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من انسان عاشق و دوست داشتنی هستم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
قلب من سرشار از نیت های خوب و پاک برای انسان های اطرافم است و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من خودم را شایسته رفاه و فراوانی می بینم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
و….
اندرو، بنیانگذار کم درآمدان گفتن عبارت های مثبت و اقرار به اینکه آنها همگی “موفقیت خداوند هستند تا من” را ابزاری مهم و ضروری برای خنثی کردن افکار منفی و کم درآمدی می داند. هر گاه که این افکار منفی را مشاهده کردیم، بلافاصله عکس آن را با صدای بلند و با احساسات و هیجان برای خود تکرار می کنیم: مثلا من انسان توانمندی هستم و شایستگی رفاه و فراوانی را دارم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.

علاوه بر این هر روز لیست سپاسگزاری و لیست بخشایش و لیست عبارت های مثبت خودمان را می نویسیم و روزمان را با امید و اعتماد و سپاسگذاری آغاز می کنیم.

بخش هایی از ورکشاپ UA توسط اندرو در سانفرانیسکو

مطلب پیشنهادی

در مورد ابزارها

در مورد ابزارها – به لیست ابزارها نگاه کنید و ببینید چه ابزاری به درد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *