قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / عبارت های مثبت

عبارت های مثبت

عبارت های مثبت نیز از ابزارهای مفید است که باعث می شود باورهای منفی نسبت به زندگی و نسبت به خود را آگاهانه تغییر دهیم و به جای آنها باورهای مفید و مثبتی را جایگزین کنیم که باعث رشد و کامیابی و تعالی ما می شوند. ما در گذشته به دلیل محیط و شرایط ناخوشایندی که در آن بزرگ شدیم باورهای منفی زیادی در مورد خودمان و قابلیت هایمان کسب کردیم. با گفتن عبارت های مثبت با صدای بلند و به همراه احساسات و هیجان، می توانیم به مرور باورهای جدیدی در ذهن خود جایگزین کنیم. نکته مهم در مورد عبارت های مثبت و لیست سپاسگزاری این است که جهت جلوگیری از رشد نفس و خودمحوری بعد از هر کدام از آنها می گوییم: “و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من”. این باعث می شود با فروتنی بپذیریم که تمام قابلیت های ما و استعدادهای ما هدیه خداوند هستند و از رشد خودمحوری و غرور کاذب ما جلوگیری می کند.
مثلاً:
من مترجم خیلی خوب و درجه یکی هستم، و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من انسان امیدوار و موفقی هستم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من انسان عاشق و دوست داشتنی هستم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
قلب من سرشار از نیت های خوب و پاک برای انسان های اطرافم است و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
من خودم را شایسته رفاه و فراوانی می بینم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.
و….
اندرو، بنیانگذار کم درآمدان گفتن عبارت های مثبت و اقرار به اینکه آنها همگی “موفقیت خداوند هستند تا من” را ابزاری مهم و ضروری برای خنثی کردن افکار منفی و کم درآمدی می داند. هر گاه که این افکار منفی را مشاهده کردیم، بلافاصله عکس آن را با صدای بلند و با احساسات و هیجان برای خود تکرار می کنیم: مثلا من انسان توانمندی هستم و شایستگی رفاه و فراوانی را دارم و این بیشتر موفقیت خداوند است تا من.

علاوه بر این هر روز لیست سپاسگزاری و لیست بخشایش و لیست عبارت های مثبت خودمان را می نویسیم و روزمان را با امید و اعتماد و سپاسگذاری آغاز می کنیم.

بخش هایی از ورکشاپ UA توسط اندرو در سانفرانیسکو

مطلب پیشنهادی

لیست سپاسگزاری

لیست سپاسگزاری از ابزارهای برنامه های دوازده قدمی است. تمرکز بر روی جنبه های مثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *